Quinnowe rzeźby „Building Bridges“
Od 11. maja do 24 maja 2019 w Wenecji ma miejsce prestiżowa międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej. Odbywa się każdego roku podczas Biennale. Dotyczy to instalacji, które można teraz zobaczyć w Wenecji. Są to olbrzymie ręce, które się dotykają, a ich autorem jest urodzony w 1966 roku współczesny włoski rzeźbiarz Lorezno Quinn
Budowanie mostów w celu zlikwidowania różnic. To jest idea, które przyświeca Quinowej rzeźbie, jaką jest "Building Bridges". Dotyczy to sześciu par olbrzymich rąk, które dotykają się i przeplatają na różne sposoby. Tworzą most, pod którym można przepłynąć. Połączone ze sobą ludzkie ręce symbolizują 6 wartości - mądrość, nadzieję, miłość, pomoc, wiarę i przyjaźń. Jak Wam się podobają?
Połączone ręce również symbolizują nasze społeczeństwo - to co dzielimy, a także naszą zdolność do łączenia się - geograficzną, duchową, filozoficzną, kulturalną, jak również emocjonalną. Quinn używa rąk do tego, aby za pośrednictwem gestów i dotyku przekazać emocje. To odzwierciedla etos połączenia i komunikacji za pomocą języka sztuki.
Wenecja sama, dzięki swoim kanałom oraz przejściom jest zarówno rozdzielona i połączona. Jest także historyczną bazą międzynarodowego handlu, miastem, w którym kwitnie sztuka. Światowym Dziedzictwem UNESCO, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Tym bardziej jest idealnym miejscem, aby rozpowszechniać przesłanie o łączeniu się społeczeństw, narodów, wspólnot, za pomocą budowania mostów, a nie murów.
Quinn jest znany ze swojej specjalizacji, jaką są części ciała, a zwłaszcze ręce, dłonie, które można dopasować praktycznie wszędzie - od gigantycznych rzeźb po małe klejnoty. Olbrzymi ręce pojawiły się w Wenecji i na Biennale w roku 2017, gdzie Quinnowa rzeźba "Support" podpierała ściany miejscowego hotelu Ca´ Sagredo. Dzieło miało za zadanie zwrócić uwagę na wpływ zmian klimatu na zwiększenie poziomu światowego oceanu, który przysparza wiele problemów temu historycznemu miastu.